FC BARCELONA TÜRKİYE TARİHÇE MES QUE UN CLUB Cuma, 16. Kasım 2018
Mes Qué Un Club
"Bir Kulüpten Daha Fazlası"


 

‘Bir Kulüpten Daha Fazlası’ sloganın ucu-açık anlamı

Bu muhtemelen FC Barcelona’nın kimlik karmaşıklığın da ki esnekliği, oyun alanındaki sportif rekabeti tanımlamaya uygundur, ancak aynı zamanda insanların beklentileriyle de alakalıdır.

FC Barcelona, Katalonya’da ‘Bir Kulüpten Daha Fazlası’ dır. Çünkü bu spor kulübü bir ülkeden fazlasını temsil eder ve aynı zamanda en büyük temsilcilerden de biridir. Ayrıca çeşitli nedenlerle, FC Barcelona, Barça’nın sadık bir şekilde demokratik haklarını ve özgürlüğünü savunuşuna tanık olmuş, İspanya’nın herhangi bir yerinde yaşayan birçok insan için de ‘Bir Kulüpten Daha Fazlası’ dır.

Bugün, futbol global bir olgu haline gelmiştir ve Barcelona’ya destek dünyanın dört bir yanına yayılmıştır. Katalonya ve İspanya dışındaki kulüp üyelerinin sayısı günden güne artmaktadır ve kulüp, Barça için gösterilen bu tutkuya cevap vermek istemektedir. Bu bir ihtiyaç ve zorunluluk haline gelmiştir. Kulüp için bunu yapmanın en iyi yolu, yardım için bir adım atmak ve ‘Dünya Çapında Bir Kulüpten Daha Fazlası’ olmaktır. Barça, küreselleşmeyi isteyen insanları umursamaktadır. Bu ilgi ve insanlık karşısında Barça küreselleşmeye ihtiyaç duymuştur. Bu, kulüp tarihine sahip çıkmak ve futbolu, temellerine uygun şekilde geliştirmek için verilmiş stratejik bir karardır.

Bu nedenle, geliştirilmek ve Uluslar arası İşbirliği Programları kurmak için FC Barcelona Vakfı yüzde 0,7’lik bir sıradan gelirle katkıda bulunmaya karar verdi. Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri’ne destek amacıyla Unicef’in insani yardım programlarına önümüzdeki 5 yıl için bir buçuk milyon euro’luk bir bağışta bulunulmakta ve forma üzerine de Unicef logosu reklam olarak alınmaktadır. Bu Barça’nın yaptığı benzersiz bir anlaşmadır.

 


 

ANKET

Bu yıl La Liga'nın şampiyonu kim olacak?
 

MANŞETLER

13 Şubat 2011 Manşetleri

İKİ YÜZLEŞME SPORTİNG 1 - 1BARÇA FİFA VİRÜSÜ, DEĞİŞİKLİKLER VE... Devamını oku...

LA LIGA PANORAMA


Gol Krallığı
31
Messi (Barcelona)
29
C.Ronaldo (Real Madrid)
18 D. Villa (Barcelona)
18
Rossi (Villarreal)
17
Aguero (Atletico Madrid)
redcard
Ceza Tahtası

Lopo (Deportivo)
Fritzler (Hercules)
Jakobsen (Almeria)
Carvalho (R. Madrid)

Haftanın Takımı

Real Sociedad
user
Haftanın Oyuncusu

Lafita (Zaragoza)
hafta
Bu Hafta

6 Evsahibi

1 Beraberlik

3 Deplasman

03.05.2011

MAÇIN ADAMI (Forum)Leo Messi

Sınırları olmayan Ballon D'Or galibi...

La Liganın 22. haftasında oynanan FC Barcelona - Atletico Madrid maçında hat-trick yapıp Real Madrid'in 50 yıllık rekorunun kırılmasında büyük katkıda bulunan Leo maçın adamı seçilmiştir.