Tüm zamanlar UTC

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 2688 ileti ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 265, 266, 267, 268, 269
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Lionel Andres Messi
İletiTarih: 08 Tem 2016, 19:25 
Kullanıcı avatarı

Messi ile ilgili bir gündem var bugün. Biraz geç haberim oldu pek takip edemedim. Şimdi araştırmaya başladım. Bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşabilir mi?

Bartomeu da twitter hesabından açıklama yapmış, "Messi'ye saldıranlar, Barça'ya ve tarihine saldırmış demektir. Seni savunmaya devam edeceğiz." mealinde anladım. Dersi toplu bir şey öğrenemedim daha.

Güncelleme: Hepimizin bildiği bir süredir devam eden vergi kaçırma suçlamasıyla devam eden mahkemede karar Messi ve Babası için 21 ay hapis ve para cezası olmuş. İspanya'da 24 ayın altındaki hapis cezaları şartlı tahliye oluyormuş sanırım. O yüzden hapis yatmaları pek muhtemel görünmüyor. Öte yandan avukatları temyize başvurmuşlar ve kararın bozulma ihtimalini yüksek olarak değerlendirmişler.

Gelişmeler bu şekilde özet olarak. Yalnız Messi'ye bu yapılanlar gerçekten kasıtlı artık. Elbette Messi'nin malı işlerini yönetenlerin de hatası olduğunu kabul etmek gerekiyor belki ama bir süredir başını kaldıramadığı bu suçlamalar hiç iyi niyetli değil. Sahada yenemedikleri adamı masa başında yenmek için ellerinden geleni yaptıkları çok belli. Barcelona yönetiminin sahip çıkma konusunda da ne kadar başarılı olduğu da ayrı bir tartışma konusu.

Bu olaylar sonrasında ayrılacağını hiç düşünmediğim Messi'nin yavaş yavaş Barcelona'dan ayrılmayı aklından geçirebileceği de muhtemel maalesef.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Ağu 2016, 19:59 
Kullanıcı avatarı

Messi milli takıma geri döndüğünü açıkladı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Ağu 2016, 21:04 
Kullanıcı avatarı

Geri döneceğini tahmin ediyordum, beklenen oldu.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Lionel Messi
İletiTarih: 16 Kas 2016, 14:27 
Kullanıcı avatarı

Bu sabah Kolombiya karşısında muazzam oynadı. 1 gol 2 asist. Ama asistler muhteşem. İlk asistte kamera hemen yedek kulübesindeki Higuan e döndü. İçim huzurla doldu.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 Arl 2016, 19:26 
Kullanıcı avatarı

Goals Messi for Barca in a calendar year: 79 in (2012), 58 in (2010), 55 in (2011), 50 in 2016 (ongoing), 50 in (2014). [via @MessiStats_]

Messi'nin bir takvim yılında attığı gol sayıları. 2012 yılındaki istatistik gerçekten olağanüstü bir durummuş.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Eyl 2017, 09:35 
Kullanıcı avatarı

http://tr.beinsports.com/haber/isler-ko ... gorunmuyor

Güntekin Onay yıllardır futbol izliyosun ama hala şu değerlendirmeyi yapıyorsun futbol 80-90 lardaki gibi değil , yanlış bir değerlendirmede israr etmekte devam ediyorsunuz ve bunun arkasında messiyi değerlendirmekten uzaklaşan binlerce kişiyi etkiliyorsun.

"işler kötüyken messi ortalarda olmuyormuş", aslında maçları izleyen biri bunun ne kadar yanlış bir tespit olduğunu anlayabilir rahatlıkla.doğru tespit "işler kötüyken sadece messi ortada" sayın güntekin onay , futbol takım oyunu diyon ve bu değerlendirmeyi yapiyon anlamakta gucluk cekiyorum.

higauin cok super bitiriciymis en iyisiymis. arjantin oynayabilcegi son 3 buyuk kupanın tamamında final oynadi.bu hıyar agası su bitiriciligini gosterse bugun ne maradona ne peleyi anabilirdiniz messinin yanında, manyak ronaldo fanları haric ki bircok ronaldo fanı bile gercegi kabul etmeye basladı messi kiyas kabul edicek bir oyuncu degil.

bizim yonetimde bu kafayla devam ettigi surece messi sonrasi barcelona fergusonsuz manuya donecektir muhtemelen, dikkatinizi cekiyorum biri sahadaki 11 oyuncudan biri diger manchesteri manchester yapmis bir adam.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Eyl 2017, 14:27 
Kullanıcı avatarı

Ben Güntekin Onay'ın bu dediğine aynen katılmakla birlikte daha önce de bundan ben de dert yandığımı çok hatırlıyorum. Bunun en taze örneği olarak 6-1'lik PSG maçını gösterebiliriz. Tamam Messi hiçbir şey yapmıyor diyemeyiz ama işler kötü giderken Neymar veya CR'nin o gösterdiği gayretin yarısını dahi göremiyorum Messi'de. Benim de CR'yi Messi'den daha önde gördüğüm tek konu bu.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Eyl 2017, 15:57 
Kullanıcı avatarı

alky yazdı:
Ben Güntekin Onay'ın bu dediğine aynen katılmakla birlikte daha önce de bundan ben de dert yandığımı çok hatırlıyorum. Bunun en taze örneği olarak 6-1'lik PSG maçını gösterebiliriz. Tamam Messi hiçbir şey yapmıyor diyemeyiz ama işler kötü giderken Neymar veya CR'nin o gösterdiği gayretin yarısını dahi göremiyorum Messi'de. Benim de CR'yi Messi'den daha önde gördüğüm tek konu bu.

yapma gozunu seveyim mac bazında degerlendirme yapmak yanlıs sonuclara goturur, psg macında kac kisi messiyi savundu, zaten adamlar messiyi oynatmamak icin ellerinden geleni yapiyolar, neymar 70 dakka hicbir sey oynamadi o macta son 10 dakkada sorumluluk almak aklına geldi adamın.ilk 70 dakkasını izleyelim macların messi mi daha cok sorumluluk almıs neymar mı?

İzleyin youtube.com

bak macın golleri ilk golde asist olmasada bir asist kadar payı var messinin ,bir penaltı golu birde 5. golde 40 metreden adamın ayagına pas atiyor penaltı oluyor, sorumluluk almadigi mac dedigin macta gollerin yarısında nerdeyse direkt katkısı olmus adamın.ha fazla caba gostermedi dersen eyvallah ta yani napacak gol olmuyorsa bu adam 5 kisiyi calimlayip gol mu atmali cunku ortada birsey yok yani karsı takım sana taktiksel ustunluk saglamıs ver messiye birseyler yapsın ,80-90 larda bunlar oluyordu ama artik yok boyle seyler, alirsin 35 metreden cakarsın atarsın golu diyebilirsin ama ona bile izin vermiyor gunumuzdeki takımlar, ha bunun en cok yapan kim dersen yine messidir ve kimse yanına yaklasamaz.yani dediginizin tam tersi gecerli oldugunu soyluyorum ben. arjantinde zaten messiye bagli olmayan bir hucum taktigi varsa ben daha cozemedim ,barcada ise taktiksel olarak tikanmalari yine messi cozuyor.son slyi kazandıgımız zamanı hatırlayın, ilk bayern macını hatırlayın biz bayerne ustunluk kuramadik ki bireysel yetenekten geldi goller.

arjantinin,barcelonanın oynadigi maclarda karsı takımların defans taktiklerini cok iyi izleyin ya messiye kaleye yakın top aldırmamaya dayalı veya onun dribling, pas ve sut yollarını tıkamaya dayalı.tüm bu önlemlere ragmen tamamen durdurulamiyor bu adam.1-2-3 mac degil ki bu her mac boyle.

bide olaya soyle bakın isler neden kotu gidiyor , acaba messi ortalarda gorunmedigi icin olabilir mi?
eger gercek buysa burda ki sıkıntı messi de mi yoksa tum taktiklerin messinin uzerine olmasında mı neticede bu takım oyunu, sen taktigini yanlıs kurmussan messinin sucu nedir?
o zaman iste almanyadan 4 yerken messiyi suclarsin.Güntekin Onay juventustan 3 yedigimizde yine aynı seyleri soyledi messi cikip 1 tane aticakmis o zaman sansi olurmus rovansta takimin , tamam guzelde olaylara bu acidan bakamayiz ki.

zaman zaman messinin isteksiz, moralsiz oldugu maclar oluyor takım iyi oynamıyorsa modunun dustugude dogru ama adam acisindan bakalim lerde 15 dakka bekle top gelmiyor orta sahayi guc bela geciyor gecemiyor takım, orta sahaya gel top al ileri taslamaya calis takımı pasla veya adam gecerek, verkaca gir topu genellike alama, benim bile modum dusuyor tv basında adam napsın , aslında bu elestirinizi anlıyorum ama sizde biliyorsunuz ki psg macı gibi maclar az 6 tane atacak takımda messi sorumluluk almadi diye suclanacak messinin kariyerinde bu tip mac var mı pek hatırlamıyorum yoktur muhtemelen.

daha cok bizim veya arjantinin yenildigi kotu oynadigimiz maclarda boyle suclaniyor bu adam ve haksızlık ediliyor, gecen sene veya hatta ligin ilk iki macında isler iyi mi gidiyordu barcelona icin gercektende messi ortada gozuktu yoksa durum tam tersi mi?

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 2688 ileti ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 265, 266, 267, 268, 269

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
||| FcBaRCeLoNaTuRKiYe.CoM ||| © FcBaRCeLoNaTuRKiYe.CoM BaRCeLoNa TaRaFTaRıNıN BuLuŞTuĞu BiR SiTe ©

FcBaRCeLoNaTuRKiYe.CoM © 2013 Designed and Modificated by: www.kumralweb.com All rights reserved
WwW.KuMRaLWeB.CoM Contact: CaspeR